Denimowe damskie spodnie mom jeans po bardzo krótkiej przerwie ponownie powracają do mody, dlatego też coraz częściej można je spotkać na półkach sklepowych. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznych spodniach, które wyróżniają się nogawkami sięgającymi do połowy łydki. Znakami wyróżniającymi jest również wysoki stan i nieco szersze nogawki.

Dla kogo?

Modne i stylowe damskie spodnie mom jeans są doskonałym wyborem dla tych osób, które mogą pochwalić się figurą klepsydry i odwróconego trójkąta. Pamiętać należy jedynie o tym, że spodnie mom jeans mogą optycznie zaburzyć proporcję sylwetki. Jeżeli wybierze się nieodpowiedni model, to niestety biodra mogą wyglądać na szersze. Przy pozostałych sylwetkach do spodni mom jeans idealnie pasować będzie obcisła góra. Spodnie tego typu są doskonałym wyborem dla młodszych i starszych kobiet.

Jak wybrać porządne spodnie?

Aby wybrać solidne jeansy na lata należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Jak łatwo się domyślić najważniejszym elementem jest oczywiście materiał, z którego wykonane są spodnie. Najlepszym wyborem jest oczywiście wspomniany powyżej denim. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznej tkaninie bawełnianej o specjalnym splocie. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że jeans jeansowi nierówny, dlatego też najlepiej postawić na spodnie od renomowanych marek, które w swojej klasie nie mają sobie równych. Kobiety, które poszukują elastycznych jeansów, powinny rozejrzeć się za modelami z domieszką elastanu. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że wbrew pozorom wcale nie trzeba obawiać się poliestru. Ten rewelacyjny materiał skutecznie zabezpiecza przed rozciąganiem się materiału w kolanach. Bardzo ważne jest również to, aby dobrać odpowiedni rozmiar i zwrócić uwagę na dodatki. Modny i stylowe pasek jest w stanie odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych stylizacji.