Stylizacja dobrana do konkretnego typu figury podkreśla jej wszystkie atuty i jednocześnie ukrywa nielubiane mankamenty. Świetny wygląd wpływa korzystnie na pewność siebie, a także znacząco poprawia samopoczucie. Z tego powodu warto zapoznać się z pewnymi zasadami, które pomogą wybrać właściwą sukienkę. Jakie propozycje zasługują na uwagę gruszki?

Gruszka – cechy figury

Sylwetka o typie gruszki odznacza się bardzo kobiecymi kształtami. Jej posiadaczki mogą pochwalić się wąską talią oraz smukłą linią ramion. Biust jest kształtny, ale stosunkowo nieduży. Charakterystyczną cechą figury są mocno zaokrąglone pośladki i uda. Wiele kobiet uważa ten obszar za nieatrakcyjny ze względu na jego szerokość – dlatego też staje się on głównym problemem w doborze właściwej stylizacji.

Korzystne fasony

Sukienki dla kobiet o typie gruszki mają na celu zrównoważenie proporcji ciała oraz zaznaczenie atutów. W tym przypadku doskonale sprawdzą się rozkloszowane modele z zaznaczoną talią. Nie tylko podkreślą smukłą górę, ale także dodadzą lekkości. Pasek będzie dodatkowo przyciągać wzrok do zgrabnego wcięcia. Gruszki mogą sięgnąć również po klasyczne propozycje w kształcie litery A.

Korzystne dla gruszek są sukienki damskie, które posiadają dekolt w łódkę. Jego linia optycznie poszerza okolicę ramion, co wpływa na zmniejszenie różnicy między górą a okolicą bioder. Dobrym wyborem są również propozycje kwadratowe lub okrągłe. Z kolei nietypowe dekolty utworzone z dużej ilości materiału odwracają uwagę od masywnego dołu

Czego unikać?

Kobiety o sylwetce gruszki powinny unikać sztywnych bombek, które dodają objętości w okolicy ud i bioder. Za optyczne poszerzenie dołu odpowiadają również sukienki z plisowaną spódnicą. Natomiast mocno dopasowane modele eksponują całą figurę, co wiąże się z podkreśleniem nielubianych obszarów.

Zainteresowani? Po więcej informacji zapraszam tutaj: https://deezee.pl/sukienki