Istnieje wiele kobiet, które posiadają tylko jedną parę butów. Z drugiej strony nie brakuje także pasjonatek mody, dla których dobrze wyposażona szafka z obuwiem jest podstawą garderoby. Jak skompletować zestaw botków na wiosnę, aby posiadać parę pasującą do każdej okazji? Oto przykładowe botki damskie na wiosnę o różnych zastosowaniach.

Botki do pracy – klasyczna elegancja

Wśród modnych w tym sezonie propozycji botków nie brakuje modeli klasycznych. Większość z nich wyróżnia się delikatnymi zdobieniami obcasów lub cholewek, lecz nie skupiają zbyt wiele uwagi. Do pracy można wybrać na przykład czarne botki na wyższym obcasie, sięgające powyżej kostek i nieposiadające marszczeń.

Codzienne botki na wiosenne spacery

Modne damskie botki wiosenne w kolorze beżowym lub kremowym będą idealne na co dzień. Mogą posiadać drobne dziurki po bokach lub większe wycięcia, zwiększające lekkość i przewiewność obuwia. Takie botki będą pasowały do większości codziennych stylizacji ze spodniami i spódnicami. Sprawdzą się na zakupach i spotkaniach ze znajomymi.

Botki na imprezę? To możliwe

Również stylizacje imprezowe i koktajlowe można stworzyć z udziałem botków (zobacz przykładowe). Najlepiej sprawdzą się modele w ciemnych lub jaskrawych kolorach. Odważne i zmysłowe zdobienia, na przykład wstawka w kolorze wężowej skóry lub ażurowe wykończenia na krawędziach, będą idealne na przyjęcie w klubie. Takie buty dobrze wyglądają w połączeniu z czarną spódnicą mini i lub błyszczącą bluzką.

Botki damskie na wiosnę – udany zakup

Uniwersalność przejściowego obuwia sprawia, że modne damskie botki wiosenne są niezwykle wygodne. Dobrze utrzymują stopę i nie powodują otarć, jeśli obcas jest niski lub średni. W dodatku ich wygląd sprawdza się w wielu różnych kontekstach.